Android'e telefon görüşmeleri esnasında görüşmenin kayıt altına alınabilmesine ve sonrasında paylaşılabilmesine olanak tanıyan bir özellik getiriliyor.

Teknoloji sektörü devleri arasında önde gelenlerden olan Google'ın mobil işletim sistemi Android'de aramalar, Android'in Telefon uygulaması üzerinden gerçekleştiriliyor. Android'in Telefon uygulaması, kullanıcıları tarafından uzun süredir beklenen oldukça önemli bir özelliğe sahip olacağı ortaya çıktı.

Telefon uygulaması ile arama kaydetme özelliğini başlattığınızda, görüşüyor olduğunuz kişi bu aramanın kaydedildiğine dair bir sesli mesaj duyuyor. Google bu özelliğin gizli bir şekilde arama kaydetme niyetiyle kullanılmasının önüne bu şekilde geçiyor.Arama kaydetme duraklatıldığında da benzer bir sesli mesaj karşı tarafa iletiliyor ve aramanın bu noktadan itibaren kayıt altında olmadığına dair bilgi veriyor. Bu özelliğin telefon görüşmesi başlamadan veya karşı taraf görüşmeyi sessize aldığı esnada başlatılamayacağının da altı çiziliyor.

Cihaz içerisine kayıt edilen aramaları dinlemek için Telefon uygulamasında Son Aramalar kısmında arayanın ismine tıkladıktan sonra arama kaydı dinlenebiliyor, silinebiliyor veya mesaj/e-mail yoluyla paylaşılabiliyor.


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski