Popüler arama motorlarından birisi olan Google kullanıcılarını sevindirecek bir özellikle gündeme geliyor. Google artık arama motorunda bulunamayan aramalar hakkında kullanıcıyı uyaracak.

Daha önceden, aranan bilgiler eğer bulunamadıysa sonuca yakın cevapları kullanıcıların karşısına çıkaran Google artık doğru cevabı aramak isteyen kullanıcıları yormayacak ve arama sonucunun bulunamadığını söyleyerek kullanıcıları uyaracak.

Sistem, belirli arama terimleri için yeterince iyi sonuç bulamadığını tespit ederse, Google artık “Aramanız için mükemmel eşleşmeler yok gibi görünüyor” mesajını gösterecektir. Bu, kullanıcıların arama terimlerinin ideal olmadığını hızlı bir şekilde bilmelerine yardımcı olacak ve böylece sonuçlarda gezinirken arama sözcüklerini revize edebilecekler. Kullanıcılar istedikleri takdirde yine de arama sonuçlarına göz atabilecek ve Google, kullanıcının ihtiyacı olan bilgileri bulmak için sorguyu nasıl daha iyi biçimlendirebileceğine ilişkin bazı alternatif aramaların yanı sıra ipuçları da sunacak.

Google, arama algoritmalarının son derece iyi olması nedeniyle, kullanıcıların bu uyarı mesajının çok sık görmeyeceklerinden emin. Ancak şirket, böyle bir durum gerçekleştiğinde, görüntülenecek olan yeni ileti ile birlikte kullanıcılara biraz zaman kazandırabilmeyi hedefliyor.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski