Popüler sohbet uygulaması WhatsApp grup görüntülü konuşmalar da katılımcı limitinin 8'e çıkarılacağını açıkladı.

2014 yılında Facebook tarafından satın alınan WhatsApp'a günümüze kadar bir çok yenilik getirildi. Dünyayı etkisine alan koronavirüs salgınından sonra bu tür sohbet uygulamaları görüntülü ve sesli konuşmalardaki kullanıcı sayılarında artışa gitti. Bu uygulamalardan birisi de WhatsApp oluyor. 

WhatsApp koronavirüs nedeniyle evden çıkamayan kişileri birleştirecek bir özellikle geliyor. İşlerini evde yürütmeye başlayan kişiler için de bir alternatif sohbet uygulaması olmak için WhatsApp görüntülü konuşmalarda katılımcı limitinin 8 kişiye kadar arttırılacağını duyurdu.

WhatsApp’ta hâlihazırda grup görüntülü ya da sesli konuşma özelliği bulunuyor ancak bu konuşmalar şu an en fazla 4 katılımcıyla gerçekleştirilebiliyor. Facebook, bugün yaptığı açıklamada bu limiti ikiye katlayarak 8’e çıkaracağını duyurdu. Bu özellik, uygulamanın beta sürümünde de ortaya çıkmıştı.

Uygulamanın beta sürümünden ortaya çıkarılan bilgilere göre 8 kişilik sesli / görüntülü grup sohbetlerinin gerçekleştirilebilmesi için tüm katılımcıların uygulamanın son sürümünü kullanması gerekiyor. Şu an için grup konuşmalarına getirilecek bu yeni üst sınırın ne zaman kullanıcılara sunulacağına dair herhangi kesin bir tarih açıklanmadı.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski