YouTube ve Twitch yayıncısı olmak aslında o kadar da zor değil. Fakat işinizi kaliteli bir şekilde yapmak istiyorsanız işte bu da bu işin zor yanlarından birisi. Yayıncılar işlerini daha kaliteli yapmak için bazı bilgisayar programları kullanıyorlar. Peki bu programlar ne mi? Hadi ilk programımızdan başlayalım.

1-) Open Broadcaster Software


Open Broadcaster Software, Qt ile oluşturulan ve OBS Projesi tarafından sürdürülen ücretsiz ve açık kaynaklı bir platformlar arası akış ve kayıt programıdır. 2016 itibarıyla, yazılım şimdi OBS Studio olarak anılmaktadır. Microsoft Windows, macOS ve Linux dağıtımları için OBS Studio sürümleri vardır.

2-) Mirillis Action Mirillis Action! hızlı ve esnek yapısıyla masaüstünde yaptığınız tüm işlemleri HD kalitesinde sesli ve görüntülü video olarak kaydedebilirsiniz (4K, 1080p FullHD, 720p, 480p). Video kaydı adına ihtiyacınız olan herşeyi bu programda bulacaksınız.

3-) Sony Vegas ProVegas Pro, ilk olarak Sonic Foundry, sonra Sony Creative Software ve şimdi Magix tarafından yayınlanan doğrusal olmayan düzenleme için bir video düzenleme yazılımı paketidir. Yazılım Windows işletim sisteminde çalışır.

4-) Adobe Premiere Pro


Adobe Premiere Pro. Adobe şirketi tarafından geliştirilen video düzenleme yazılımıdır. Yarı profesyonellerin, öğrencilerin ve ev kullanıcılarının tercih ettiği yazılım, basit ev videoları ve bazı prodüksiyonlarda kurgulanabilir. 

5-) Adobe PhotoshopEn profesyonel fotoğraf düzenleme uygulamalarından birisi olan Adobe Photoshop, YouTuber’ların ve Twitcher'ların tasarım konusunda kullandıkları programlardan birisi.

6-) AudacityAudaCity, ses kaydetmek için harika bir programdır. Bir çok YouTuber bu programı kullanmaktadır.

7-) YouTube StudioYouTuberın, YouTube kanalının istatistiklerini takip edebilmesi için kullandığı önemli bir programdır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski