Twitter sesli tweet özelliğini kullanıcıların hizmetine açtı. Bu yeni gelen özellik sayesinde kullanıcılar tweet olarak ses kayıtlarını paylaşabiliyor. Ancak bu kullanım henüz her cihaz tarafından kullanılamıyor.

Kullanıcılar, yazı olarak paylaşılan tweet’lerde karakter sınırına tabi olduğu gibi ses kayıt süresine de sınır içinde olacak. Belirlenen 140 saniye içinde ses kaydını gören kullanıcılar, hem mobil hem de bilgisayar üzerinden ses kaydını dinleyebilecek. Ses kaydıyla birlikte yazı yazmak da mümkün olacak. Böylelikle ses kaydı hakkında başlık vaya bilgi paylaşımı da mümkün olacak. Sesli tweet özelliğini şu anda belirli sayıdaki iPhone ve iPad kullanıcıları kullanabilmekte ve diğer kullanıcılar ise sadece dinleyebilmektedir.

Özellik hakkında yapılan duyuruda, bütün kullanıcılara zamanla özelliğin geleceği belirtildi. Ayrıca 140 saniye sınırının aşılmasında da otomatik olarak ikinci ve sonraki kayıt başlayacak. Böylelikle kullanıcılar her 140 saniye için teker teker uğraşmak zorunda olmayacak.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski