Sosyal medyayı yakından takip edenlerin bildiği üzere geçtiğimiz günlerde Twitter'a ciddi bir saldırı düzenlendi. Twitter'daki güvenlik açığı nedeniyle yönetim paneline sızanlar mavi tikli hesabı olanların hesaplarına erişerek bitcoin reklamı yapmışlardı.

Konuyla alakalı Twitter, saldırganların hangi bilgilere erişebildiğini açıkladı. Ayrıca sekiz hesabın da verilerinin indirildiğini açıkladı.
Twitter’ın Twitter Veri aracını kullanan hackerların 8 hesaba ait hesap bilgilerini, hesap detaylarını ve aktivitelerini indirdiği açıklandı. Firma bu saldırıdan etkilenmiş olan kişilere eriştiklerini ve saldırıda ne olduğunu açıkladıklarını bildirdi.

Daha geniş anlamda bakıldığında ise güvenlik açığı 130 farklı hesabı etkiledi. Twitter’dan gelen açıklamaya göre saldırganlar hesapların eski şifrelerini göremediler ancak telefon numarası ve e-posta adresi gibi kişisel bilgilere erişmeyi başardılar. Saldırganların bu hesapları ele geçirmiş olmaları durumunda ise farklı bilgilerin de açığa çıkmış olabileceği ifade edildi.

Twitter bu noktada adli işlemleri gerekçe göstererek daha fazla açıklama yapmaktan kaçındığını ifade etti. Ayrıca hesabı kilitlenmiş olan kişilerin yeniden hesaplarına kavuşmaları için de çalışmaların devam ettiği belirtildi.


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski